Salon kosmetyczny Wrocław | Pomoc Holistyczna – Centrum Estetica

Mikroodżywianie

Strona Główna / Mikroodżywianie

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego że organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje ”paliwa”, którym jest odpowiednio zbilansowany pokarm.

Lata 90-te to czas kiedy zostały przeprowadzone badania naukowe ukazujące wpływ poszczególnych substancji odżywczych na kondycję organizmu na poziomie komórkowym. Stan zdrowia każdego człowieka determinowany jest sposobem i stylem odżywiania. Wiedza ta zmusza nas do nowego spojrzenia na to co zjadamy oraz stworzenie zindywidualizowanej strategii żywienia „na miarę”.

Mikroodżywianie jest nowym kierunkiem naukowym który opiera się na indywidualnym podejściu do każdego człowieka. Każdy organizm jest inny, nie ma takich samych potrzeb ani takiego samego metabolizmu.

Często nawet zrównoważona i zróżnicowane odżywianie nie zawsze dostarcza substancji odżywczych w optymalnych dla danego człowieka ilościach ze względu na występujący stan zapalny w obszarze jelit. Zespół jelita drażliwego, depresje, niepłodność, łuszczyca, alergie, nowotwory, astma itp. Aż 99% chorób, które często prowadzą do śmierci rozpoczynają swoje istnienie od stanu zapalnego w jelitach. Około 2 roku życia mamy ustabilizowaną mikrobiote jelit czyli środowisko, w którym żyją bakterie, wirusy i grzyby, który są naszymi sprzymierzeńcami. To one odpowiadają za odbieranie ataku na który jest narażony organizm.

Problem zaczyna się wtedy, kiedy mikrobiota zaczyna być zmieniona pod wpływem stresu, antybiotykoterapii, złego odżywiania. Wtedy w mikrobiocie zaczynają przeważać bakterie patogenne, które zaczynają uszkadzać błonę śluzową jelit. Powierzchnia równa 30m2 czyli powierzchni kortu tenisowego, bo tak duża jest powierzchnia wchłaniana naszych jelit.

Stan zapalny w jelitach powoduje, że niektóre substancje tak jak Fe, Mg, aminokwasy nie wchłaniają się przez jelita a w konsekwencji daje to początek niedoborów witamin i pierwiastków, które są niezbędne (magnez, cynk, potas, selen) do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przez jelita dostaje się między innymi białka i inne substancje, które nie powinny się przedostać. Tym samym do krwioobiegu dostają się toksyny i zaczynamy być zatruwani.

Nasz organizm zaczyna wchodzić w zamknięte koło, które medycyna jeszcze bardziej nakręca przez stosowanie coraz większej ilości lekarstw , często bez jakichkolwiek efektów. Niedobory powodują choroby a lekarstwa przepisywane pogłębiają stan zapalny jelit. Taka permanentna sytuacja prowadzi do wielu chorób , czasami śmiertelnych .Często przyczyny naszych problemów szukamy nie tam gdzie jest ich początek czyli w jelitach Zachowanie profilaktyki indywidulanie dopasowanie do danego stanu, pozwoli wyjść z machiny, która prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych.

Prawidłowo dobrana suplementacja zapobiega wielu chorobom, a dobre probiotyki pozwalają na uszczelnienie i unormowanie pracy naszych jelit. Mikroodżywianie stanowi ważny element profilaktyki , procesu terapii wielu schorzeń. Na podstawie indywidualnego wywiadu i oceny stanu skóry jesteśmy wstanie wychwycić niedobory w zakresie mikroodżywiania w połączeniu z dobrana indywidualną dietą.

Więcej informacji na temat jak możesz sobie pomóc w tematyce, gdzie medycyna jest upośledzona otrzymasz w gabinecie ESTETICA . Nasz zespół współpracuje z lekarzami z Instututu z Fracji, który wykonuje bilanse biologiczne na poziomie komórkowym, które ukazują jak niedobory mają niszczący wpływ na organizm człowieka .Współpracujemy z panią dietetyk , która układa zbilansowane odżywianie , które jest niezbędne do osiągniecia homeostazy każdego organizmu. My w swoim zakresie pomagamy w działaniu prewencyjnym a także w przypadkach gdzie nasza wiedza jest wystarczajaca.